b_300_0_16777215_00_images_2554.jpeg

مهندس علی اکبر عدلی قراملکی
رییس کمیته کشاورزی حزب همت در آذربایجان شرقی:

کمبود صنایع تبدیلی در استان کشاورزان را با چالشی جدی مواجه کرده است.
مهندس علی اکبر عدلی قراملکی در گفتگو با نشریه کاریران با اشاره به مشکلات پیش پای کشاورزان که از بازوان اقتصادی کشور محسوب میشوند ابراز داشت:

استان آذربایجان شرقی در تولید محصولات کشاورزی جزو استانهای پیشرو در کشور است و تولیدات مرغوبی را روانه بازار میکند؛ اما کشاورزان عزیزمان مشکلی اساسی دارند و یک جای کار می‌لنگد، کشاورزان با تمام تلاش و هزینه‌های گزاف که برای تولید محصولات خود متحمل می‌شوند از روزهای آتی نگران هستند.

این انسانهای زحمتکش، قامت خم می‌کنند و همواره چشم انتظار به بار نشستن محصولاتی هستند که روزی خانواده شان بدان گره خورده است، اما آخر داستان، تنها به برداشت محصولات کشاورزی ختم نمی‌شود.

آنها درد و دل‌های بسیاری را بر زبان می‌آورند و در کنار ناراحتی از افزایش قیمت کود و سم، و وضع کنونی بازار، از کمبود صنایع تبدیلی در استان نیز لطمه می بینند، کمبودی که مشکلات عدیده‌ای همچون خام فروشی را برای کشاورزان را رقم می‌زند.

استان آذربایجان شرقی تنوع بالای تولید در محصولات کشاورزی را رقم زده است اما کمبود صنایع تبدیلی در این استان، کشاورزان را با چالش‌های بسیاری روبرو ساخته است.

چالش‌هایی که ثمره یک عمر زحمت کشاورزان را در یک چشم بر هم زدن از بین می‌برد و چون امکان فرآوری،تبدیل و بسته بندی محصولات خود را مهیا نمی بینند به ناچار تن به خام فروشی محصولات کشاورزی خود می‌دهند و این سوداگران هستند که سود و بهره زحمات کشاورزان را نصیب خود میسازند. لذا لازم است با سیاست گذاری و ریل گذاری صحیح و ایجاد زیرساخت های لازمه زمینه افزایش مجموعه های صنایع تبدیلی استان را در جهت رفع مشکل کشاورزان استان فراهم نمود چرا که این قشر زحمتکش جامعه از ارکان اصلی اقتصاد کشور تلقی گردیده و حمایت از آنها حمایت از اقتصاد داخلی و تامین معیشت مردم تلقی میگردد.

مهندس عدلی در ادامه افزود:در راستای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی شرکت تعاونی کشاورزی صیفی کاران، باغداران و گندم کاران شهرستان تبریز در نظر دارد گامهایی برداشته و مجموعه های صنایع تبدیلی را دایر و از افرادی که در اینخصوص سرمایه گذاری مینمایند حمایت کند.
و بزودی اولین خط خشک کن میوه جات، سبزیجات و صیفی جات، تحت نظر این شرکت تعاونی ایجاد خواهد گردید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه حزب

در حال آماده سازی این بخش ......

اطلاعات تماس

آدرس: تبریز - خیابان رسالت - روبه روی قنادی - دفتر حزب همت 

دفتر: ۳۴۴۱۰۱۰۶ (۰۴۱)

پیام کوتاه: به زودی ....

 ایمیل:info@hemmatp.ir

تلفن ضروری : ۰۹۳۳۶۱۷۳۹۴۹ ( پتره )